۲۱ دی ۱۳۹۸
دی ۲۱, ۱۳۹۸

راه های طبیعی برای افزایش قد کودکان

دی ۲۱, ۱۳۹۸ ۰ دیدگاه

راه های طبیعی برای افزایش قد کودکان

قد فرزند شما بستگی به عوامل مختلفی مثل ژن، میزان فعالیت بدنی، کیفیت رژیم غذایی، سلامت عمومی بدن و … دارد. امروز تمایل به مصرف قرص و داروهای افزایش رشد زیاد شده است در حالی که راه های طبیعی هم برای افزایش قد کودکان وجود دارد.

افزایش قد کودکان در سن بلوغ در بسیاری از موارد اتفاق می افتد، برای دختران بین سن هشت تا سیزده سال و برای پسران بین ده تا پانزده سال جهش رشدی وجود دارد، در ادامه عادتهای مناسبی را پیشنهاد میکنم که ثابت شده در افزایش رشد قد کودک تاثیر بسزایی دارد.

خواب منظم در رشد کودکان تاثیر زیادی دارد
فرزند شما برای اینکه رشد مناسبی داشته باشد به ۱۰ تا ۱۲ ساعت خواب در شبانه روز نیاز دارد. سعی کنید این عادت را در فرزندتان ایجاد کنید و طی یک برنامه ی خواب حتی در روزهای تعطیل زمان بیداری و خواب را تغییر ندهید، حتما اوایل اجرای برنامه کمی برایتان سخت بوده و ممکن است فرزندتان همکاری نکند، خصوصا اینکه در روزهای تعطیل باید مثل بقیه روزها بیدار شود. اما شما با برنامه های تفریحی و حذاب می توانید مانع از خوابش بشید. مثلا با فرزندتان قرار بگذارید صبح به کوه یا پیاده روی بروید.

روشهای طبیعی افزایش قد کودکان,افزایش رشد کودک,روشهایی برای بلند قد شدنمصرف غذاهای حاوی پروتئین در قد بلند شدن کودک تاثیر بسزایی دارد

افزایش قد کودکان با استفاده از پروتئین در رژیم غذایی
فرزندتان را تشویق کنید که یک رژیم غذایی غنی از پروتئین داشه باشد. در این زمینه می توانید بیشتر از گوشت بدون چربی و ماهی در رژیم غذایی استفاده کنید و یا در میان وعده از انواع دانه ها و آجیلها استفاده کنید.

ورزش را فراموش نکنید
کودک شما باید به طور منظم ورزش کند. مهم است که فرزندتان فعال باشد و در بازی و تمرین منظم شرکت کند. فرزندتان را تشویق کنید که در فعالیت های جسمانی مانند دوچرخه سواری، پیاده روی، ورزش در فضای باز شرکت کند.

رژیم غذایی متعادل
یک رژیم متعادل به فرزندتان کمک می کند تا از سلامت کامل برخوردار شود. اصل مهم، استفاده از همه ی مواد مغذی ضروری در رژیم غذایی است که باید حتما به آن توجه شود. علاوه بر تمام نکاتی که گفته شد و می دانید مصرف میوه و سبزیجات تازه هم نقش زیادی در بهبود سلامت عمومی بدن دارد که نباید فراموشش کرد.