۲۱ دی ۱۳۹۸
دی ۲۱, ۱۳۹۸

جراحی زیبایی بینی

دی ۲۱, ۱۳۹۸ ۰ دیدگاه

جراحی زیبایی بینی

جراحی زیبایی بینی به منظور رفع مشکلات ظاهری بینی انجام می شود تا فرم بینی و چهره فرد زیباتر از قبل شود. به علت اینکه بینی در مرکز صورت قرار دارد زیبایی آن چهره را تحت تاثیر قرار می دهد. ( جراح پلاستیک بینی بابل )

جراحی بینی در هر فردی با توجه به معیارهای زیبایی فرد انجام می شود.

بیماران باید در جلسه معاینه توقع و خواسته خود را از فرم بینی بعد از عمل بینی به جراح بینی بگویند .

اگر متقاضی رینوپلاستی توقع نامعقولی از جراحی بینی داشته باشد جراح بینی با مشاوره های مناسب دید او را به نتیجه جراحی بینی اصلاح می کند.

بهترین فرم بینی ، فرمی مطابق با دیگر اجزای چهره است .

هدف جراحی زیبایی بینی
اصلاح قوز روی بینی
اصلاح کجی و بد فرم بودن بینی
کوچک کردن سایز بینی و پره های بینی
رفع نامتقارن بودن پره های بینی
اصلاح افتادگی نوک بینی
خوش فرم تر شدن بینی

کاندیدای مناسب جراحی زیبایی بینی
برخی از افراد به اشتباه گمان می کنند همین که ظاهر بینی شان ایراد داشته باشد می توانند بینی خود را جراحی کنند در صورتی که چنین نبوده و فقط افرادی که شرایط زیر را داشته باشند می توانند نسبت به جراحی زیبایی بینی خود اقدام کنند:

اشخاصی که مشکلات روحی ندارند:
برخی از افراد به دلیل ابتلا به افسردگی برای جراحی بینی خود اقدام کرده و فکر می کنند که با انجام این جراحی زیبایی وضعیت روحی شان بهبود خواهد یافت در صورتی که چنین نبوده و حتی ممکن است استرس های شایع جراحی بینی موجب وخامت اوضاع آن ها شود.

همچنین افرادی که به اختلال بد شکل پنداری و وسواس دچار هستند نیز کاندید مناسبی برای عمل بینی نیستند زیرا بسیاری از این افراد در اعضای بدن خود مشکلی نداشته و صرفاً به دلیل اختلالات روحی از خود ایراد می گیرند.

افرادی که به بیماری های مزمن ابتلا ندارند:
ابتلا به برخی بیماری ها جراحی بینی را با مشکل روبرو کرده و ممکن است خطر ساز باشد به همین دلیل افرادی که سابقه ابتلا به بیماری های مزمن در گذشته را داشته یا در حال حاضر به این بیماری ها ابتلا دارند بهتر است از انجام جراحی زیبایی بینی خودداری کنند.

افرادی که ایده آل گرا نیستند:
اینگونه افراد به دلیل اینکه تحمل کوچکترین نقصی را نداشته و از هر کاری توقع بهترین نتایج را دارند به هیچ عنوان برای جراحی زیبایی بینی مناسب نیستند زیرا جراحی بینی موجب ایجاد یک بینی بی نقص نشده و تنها موجب بهبود نسبی آن می شود.

خانم هایی که باردار نبوده و شیرده نیستند:
به طور کلی خانم هایی که در این دوران قرار دارند می بایست از انجام هر روش و جراحی زیبایی خودداری کنند، جراحی بینی به دلیل اینکه تحت بیهوشی انجام می شود موجب است برای جنین و نوزاد بیمار خطرساز شود.

افرادی که پوست بینی آن ها با کیفیت است:
مهم ترین و تاثیرگذارترین فاکتور در نتیجه جراحی بینی و میزان موفقیت آمیز بودن آن پوست بینی است.

هرچه پوست بینی نازک تر بوده و میزان غدد چربی آن کمتر باشد نتیجه عمل زیبایی بینی رضایت بخش تر خواهد بود، لذا افرادی که بینی گوشتی داشته و پوست بینی آن ها خیلی ضخیم است و غدد چربی زیادی دارد نتیجه مطلوبی را از جراحی بینی دریافت نخواهند کرد.

افرادی که به دنبال شبیه سازی نیستند:
برخی از افراد هیچ اطلاعاتی در رابطه با نوع بینی و محدودیت هایی که در فرم دهی این عضو ایجاد می کند نداشته و گمان می کنند که جراحی زیبایی بینی همجون مجسمه سازی است که یک عکس را به جراح بینی نشان داده و عین همان را تحویل بگیرند.

فرم دهی بینی می بایست با توجه به نوع بینی هر فرد و ویژگی های صورت او انجام شود.

عمل زیبایی بینی در مردان
عمل زیبایی بینی مردان با توجه به میل شان به طور طبیعی جراحی می شود.

اکثریت آقایان ترجیح می دهند در جراحی زیبایی بینی یا رینوپلاستی فقط مشکلات بینی رفع شود و تمام تغییرات به طور طبیعی باشد.

در اصل آقایان طرفدار جراحی بینی طبیعی هستند ولی برخلاف آقایان ، بانوان تمایل به جراحی بینی فانتزی دارند.

انواع روش های جراحی بینی
برای انجام جراحی زیبایی بینی ، جراح بینی با توجه به مهارت خود یکی از روش های جراحی بینی باز یا بسته را انتخاب می کند.

در جراحی بینی به روش باز ، جراح بینی یک برش کوچک بر روی کلوملا ایجاد می کند و پس از جدا کردن پوست از اسکلت بینی تغییرات مورد نیاز را بر روی بینی اعمال می کند.

اما در جراحی بینی به روش بسته هیچ برشی بر روی کلوملا ایجاد نمی شود و تمامی برش ها در داخل بینی زده می شود.