۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۸
اردیبهشت ۷, ۱۳۹۸

ازن تراپی در کرج

اردیبهشت ۷, ۱۳۹۸ ۰ دیدگاه

ازن تراپی در کرج

ازن تراپی در کرج : افراد با توجه به موقعیت مکانی خود به دنبال مرکز ازن تراپی هستند و ازن تراپی یکی از روش های درمانی جدید و بدون عارضه است که برای کنترل التهاب و ترمیم آسیب های اسکلتی عضلانی استفاده می شود.

اولین مرکز ازن تراپی در کرج کلینیک تخصصی دکتر فرزام پور برای درمان بیماری های اسکلتی – عضلانی از قبیل دیسک کمر، آرتروز مفاصل و ستون فقرات، رماتیسم، بیماری ام اس و غیره پذیرای شما بیماران گرامی می باشد.

ازن تراپی چیست

ازن درمانی روشی درمانی نسبتا جدیدی است که با استفاده از تزریق گاز ازن که غلظت آن توسط پزشک تعیین می گردد، انجام می شود و میزان غلظت گاز تزریقی و تعداد جلسات درمان در هر بیمار متفاوت است و با نظر پزشک طب فیزیکی تعیین می شود.

ازن به صورت تزریقی برای درمان آسیب های اسکلتی و به صورت انفیوژن وریدی یا بصورت وارد کردن گاز ازن از طریق رکتوم در درمان بیماری های روماتیسمی ، ام اس و تا حدی سرطان بکار برده می شود.

مزایای ازن تراپی چیست

درمانی است بسیار راحت و با حداقل درد انجام می شود.

درمانی است که بدون ایجاد هیچگونه عارضه جانبی انجام می شود.

به این دلیل که ماده تزریق شده گاز است در محل آسیب دیده پخش می شود و منطقه ای که گاز ازن به آن نرسیده باشد وجود ندارد و این باعث می شود که محل مورد نظر به تدریج درمان گردد.

نتیجه درمان ازن تراپی چیست

یک شخص ممکن است به یک یا دو جلسه درمان ازتراپی نتیجه بگیرد اما فرد دیگری به جلسات بیشتری برای درمان نیاز داشته باشد و میزان غلظت گازی که تزریقی می گردد و تعداد جلسات درمان در هر فرد متفاوت است.

درمان ازن تراپی با توجه به ساییدگی و سطح آسیب متفاوت می باشد.

به طور کلی بعد از اولین جلسه درمان ، پزشک متخصص طب فیزیکی با تحلیل نتایج آن یک جلسه درمان قادر به تخمین دقیق میزان جلسات برای بهبودی و درمان خواهد بود.

کاربرد ازن تراپی

برای کاهش التهاب میتوان از کمپرس سرد استفاده کرد.
درد های شدید مفصل کمر و گردن را تسکین می دهد.
تاندون روتاتور کاف آسیب دیده را درمان می کند.
آرتروز زانو و لگن و مشکلات آن را درمان می کند.
درد عصب سیاتیک و رگ های عصب سیاتیک را التیام می بخشد.
درد و اختلالات لگنی را بهبود می بخشد.
انواع بیماری های اسکلتی- عضلانی و درد مفاصل از قبیل خار پاشنه را درمان می کند.

عوارض ازن تراپی

ازن تراپی عارضه خاصی ندارد. در واقع ازن تراپی جز یک تزریق ساده چیز دیگری نیست اما برخی از بیماران ممکن است به ازن درمانی جواب کمی بدهند و نیاز به جلسات درمانی بیشتری داشته باشند.

علم پزشکی سال ها به دنبال جایگزینی برای تزریق کورتن برای درمان بیماری های اسکلتی عضلانی بود که امروزه با پیشرفت علم ازن درمانی این رویا را محقق کرده و امروزه با کمک ازن تراپی بسیاری از بیماران که دچار دیسک کمر و آرتروز زانو هستند زندگی با کیفیت تری را تجربه می کنند.

از فواید ازن درمانی این است که روشی ایمن و بدون عوارض احتمالی می باشد و در صورتی که توسط متخصص طب فیزیکی تزریق و درمان انجام شود دارای نتایج مطلوبی خواهد بود.

مراقبت های بعد از ازن تراپی

دو روز استراحت داشته باشید و از انجام فعالیت های سنگین خودداری نمایید به این خاطر که روند بهبودی و ساخت کلاژن را دچار اختلال ننمایید.
برای کاهش التهاب به مدت ۴۸ ساعت از پد های گرم و سپس کمپرس یخ و در انتها بالا نگداشتن برای اندام های تحتانی توصیه می شود.
تا دو هفته بعد از ازن تراپی در رژیم غذایی خود استفاده از روغن ماهی و مکمل های این ماده و استفاده از پروتئین را قرار دهید.
چنانچه در محل درمان احساس درد دارید برای کاهش التهاب و درد از مواد و دارو های طبیعی طبق دستور پزشک متخصص طب فیزیکی استفاده نمایید.
از خوردن دارو هایی از قبیل ایبوپروفن و آسپرین و داروهای ضد التهاب خودداری نمایید.
فرد بعد از حدود ۲ الی ۳ هفته می تواند با دقت کافی فعالیت فیزیکی خود را آغاز نماید.

هزینه ازن تراپی چیست

قیمت ازن تراپی با توجه به محل تحت درمان و میزان جلسات درمان محاسبه خواهد شد.

پزشک متخصص طب فیزیکی با مورد بررسی قرار دادن میزان جواب دهی محل مورد نظر در اولین جلسه میزان جلسات درمان و هزینه ازن تراپی را تعیین می کند.